Рада у справах душпастирської опіки

5 вересня в Києві в Центральному будинку офіцерів відбулося чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. 

 

 

 • P1011066-s
 • P1011069-s
 • P1011070-s
 • P1011071-s
 • P1011066-s
 • P1011069-s
 • P1011070-s
 • P1011071-s

 Начальник відділу інформаційно-пропагандиського забезпечення культури та традицій Управління виховної й соціально-психологічної роботи Командування Повітряних Сил ЗС України полковник Іван Хрипатий у своїй доповіді зокрема привів дані про наявність і функціонування храмів, каплиць, молитовних кімнат і релігійних куточків в частинах і підрозділах Повітряних Сил і водночас зазначив що їх, на жаль, замало. На території військових частин перестали будувати культові споруди ще в 2008 році. Доповідач також відмітив те, що командування до цього часу активно співпрацювало та має намір і в подальшому співпрацювати з представниками різних конфесій України. Загалом, по словам офіцера, робота, яка проводиться Церквою на даний час серед військовослужбовців, є дуже важливою і корисною, але при цьому ще не можна сказати що вона повністю виконує ті функції, які має виконувати інститут військового душпастирства.

 

Під час обговорення доповіді було піднято чимало питань, які виникають в практичному житті віруючих військовослужбовців, в роботі душпастиря. Йшлося і про те, яким саме чином має бути відображена робота представника Церкви у війську. З цього приводу було сказано те, що обов’язок священнослужителя полягає в тому, щоб тільки задовольняти релігійні потреби вірних своєї конфесії. Пастор Михайло Андрашко, який в Раді представляє Всеукраїнський Союз Церков євангельських християн-баптистів, зокрема на це відповів, що таким чином набагато звужується робота військового душпастора, адже він має допомагати людині, яка потребує духовної опіки, незалежно від її конфесійної приналежності і, головне, крім цього він повинен проводити серед військовослужбовців духовно-просвітницьку роботу, розказувати їм про Бога, викликати в них інтерес до Нього.

 

Наступне засідання Ради було вирішено провести в листопаді.

 

Довідка ОХВУ

Рада у справах душпастирської опіки була утворена за ініціативою Міністерства оборони України як консультаційно-дорадчий орган при Міністерстві на підставі Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України, підписаного 10 листопада 2008 року між Міністерством та уповноваженими представниками конфесій.

 

На сьогодні до складу Ради входять 7 релігійних об’єднань: Українська православна церква, Українська православна церква Київський Патріархат, Українська греко-католицька церква, Римсько-католицька Церква в Україні, Всеукраїнський союз об’єднань євангельських християн-баптистів, Українська автокефальна православна церква та Духовне управління мусульман України.

Радимо почитати

 • Бессмертный квартет +

  Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Детальніше
 • Дилеммы в бою +

  В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Детальніше
 • Последние встречи перед лицом смерти +

  В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Детальніше
 • 1