Дитячий християнський табір у військовому містечку

ChildMilCamp-mainЛіто - це не тільки неймовірна спека, збір врожаю і час відпусток, це ще й період для дитячих християнських таборів.

Це можливість закласти правильний фундамент в майбутнє доросле окремої особистості.

7-9 липня у військовому містечку "Ольшаниця" був проведений триденний табір для дітей військовослужбовців.

Така подія тут відбулася вперше. Якби на оголошеннях не було написано «дитячий табір» то багато дорослих з величезним задоволенням і самі взяли б участь у ньому. Але на жаль, категорія «дорослі» могла лише спостерігати з вікон, балконів або поблизу розміщених скамійок, як майданчик вирував від радісних вигуків, дзвінкого сміху і щасливих дитячих облич.

Збірна команда трудівників (з Києва приїхала група з 4-х чоловік від місцевого відділення ОХВУ, а на другий день до них приєдналися ще 4 людини християнської молоді з Богуслава), не дивлячись на градусник, який зашкалював за + 37С, невтомно сіяли насіння Слова Божого в дитячі серця на біблійних уроках. Разом з музикантами дітвора розучувала пісні, супроводжуючи їх синхронними рухами.

20150808 192612

А плоди їхньої творчості на заняттях з рукоділля приводили в захват батьків, бабусь і дідусів. Повітряні кульки перетворювалися на милих собачок, прості картонки ставали прекрасними подарунковими коробочками, метражі мотузочок і стрічечок виплітаються у витончені браслетики, а з відрізків паперу раптом виникали чудові листівки. Київські ОХВУшники і раніше неодноразово приїжджали з улюбленими тут ляльками, які в їхніх руках ніби оживають в лялькових спектаклях, "приковуючи" до себе увагу однаково як дітей так і дорослих.

20150808 174709

Щодня під час перерви у своїй напруженій "роботі", дітвора на якийсь час переключалася на привезені ним "смаколики": печиво, апельсини, цукерки і з великим апетитом поглинала їх.

IMGP1057

Ну і звичайно, протягом усіх 3-х днів дітлахи знали, що їх чекають призи. Але щоб вони стали по-справжньому цінними, їх потрібно було заробити. У таборі діти активно заробляли табірну валюту «Курсики» щоб на третій день самостійно вибрати і купити за них той подарунок, який їм сподобається. Одна бабуся розповідала, що її внучка весь вечір без угаву щебетала про те що вона "купила" і фарби, і олівці, і ручки, і майже підготувалася до школи. І як в нагороду всі учасники табору отримали по справжній шоколадній медалі.

IMGP1071

Діти з повними руками подарунків і бурхливими емоціями миттєво понеслися додому щоб ділитися своїми враженнями з рідними. Єдине про що вони щиро шкодували так це про те, що табір так швидко закінчився. Зустрічаю зараз дітей на вулиці, а у них одні й ті ж питання: «А коли вони ще приїдуть? А коли буде табір? Що аж в наступному році?»

Всього за три дні табору в ньому змогли взяти участь близько 35 дітей із сімей військовослужбовців нашого містечка. Чимало батьків цих дітей в цей час перебували далеко від дому, виконуючи бойове завдання.

Втомлені і знесилені (адже доводилося "викладатися по повній"), але в той же час щасливі учасники команди подякували Богові за можливість проведення в такий непростий і неспокійний час цього дитячого свята в невеликому військовому містечку, яке "загубилося" у віддаленому лісі Київської області.

IMGP1101

Також хочеться подякувати командуванню містечка за надану можливість організувати і провести табір і за виділену для нього охорону. Особлива подяка тим, хто може безпосередньо і не брав участі в таборі, але без чиєї фінансової підтримки, табір би не відбувся.

І звичайно ж хочеться сказати «величезне спасибі» команді за її ентузіазм і нелегку працю. Хочеться вірити, що наступного літа, дасть Бог, у військовому містечку буде знову дитячий табір і можливо вже за участю батьків.

Працівник Збройних Сил України Жанна Курова-Карангел,
військове містечко Ольшаниця, Київська обл.

Радимо почитати

  • Бессмертный квартет +

    Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Детальніше
  • Дилеммы в бою +

    В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Детальніше
  • Последние встречи перед лицом смерти +

    В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Детальніше
  • 1