Капеланська конференція в Києві

Капеланська конференція в КиєвіЗ 11 по 13 червня 2015 року в приміщенні Київської богословської семінарії відбулась конференція «Капелан як лідер. Розпочати мирне життя». На конференцію для участі в її роботі були запрошені діючі капелани з різних християнських деномінацій, волонтери, а також дружини капеланів.

Метою конференції було допомогти військовим, які повернулися додому, перемогти травми війни та розпочати мирне життя, а також зуміти сфокусуватись на родині військового.

Організаторами в проведенні конференції виступили місія «Україна для Христа», ОХВУ та громадська організація «Оливкова Гілка Україна».

Для проведення пленарних секцій та семінарів організатори конференції запросили досвідчених фахівців з душеопікунства та капеланів з США: Кріса та Ранеллу Едсіт, Марту Стівенсон-Джонс, Джима Елліса та Роберта Гікса.

На початку конференції її учасників привітала хорова капела Київського симфонічного оркестру і хору під керівництвом Веса Джеcсена. Вони виконали декілька духовних пісень для підбадьорення та натхнення учасників конференції. З пастирським словом та молитвою до Господа з проханням Його благословення на учасників конференції виступив єпископ ЄХБ Михайло Андрашко.

DSCN2955

Кожен робочий день конференції починався з молитви, яку звершували українські або американські капелани. Окрім того, протягом дня лунало чимало молитов до Господа.

Протягом всієї конференції її учасники отримували необхідні знання на пленарних засіданнях і окремих секціях, мали нагоду почути практичні поради досвідчених американських капеланів і почути відповіді від них на свої питання. Під час сесій виникали жваві дискусії.

DSCN3147

Для дружин капеланів та жінок-волонтерів, заподіяних у військовому служінні, проводилися окремі семінари з питань служіння як з сім’ями, чиї чоловіки та батьки перебувають на фронті, так і з тими військовими, які були демобілізовані після довготривалого перебування в зоні бойових дій, або повернулись додому після отриманого поранення.

DSCN2913

ОХВУ, "Оливкова гілка України" і закордонні гості підготували для учасників конференції християнську літературу і навчальні посібники для щоденного служіння серед українських військових та членів їх сімей. Всі дні проведення конференції перед її учасниками виступав музичний ансамбль під керівництвом Антона Кореневича, який чудовими християнськими піснями надихав слухачів на плідну роботу.

З узагальненням результатів проведеної конференції перед її учасниками виступили керівники ОХВУ Василь Хіміч та «Оливкової Гілки України» Валентин Кореневич.

DSCN3458

По результатах конференції декілька її учасників дали інтерв’ю щодо практичної користі в служінні тих знань, що вони отримали від американських колег. За їх словами, рясне Боже благословення відчувалось всі дні роботи конференції. Її учасники не тільки отримали необхідні знання, але й поділились власним досвідом служіння серед українських військових.

Радимо почитати

  • Бессмертный квартет +

    Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Детальніше
  • Дилеммы в бою +

    В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Детальніше
  • Последние встречи перед лицом смерти +

    В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Детальніше
  • 1