Засідання Ради

Засідання Ради у справах душпастирської опікиКИЇВ, Центральний Будинок офіцерів. 3 квітня тут пройшло чергове засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.

Основним питанням порядку денного Ради було обговорення проекту "Методичних рекомендацій щодо удосконалення військово-релігійного співробітництва у Збройних Силах України". Цей документ розроблено Департаментом соціальної та гуманітарної політики Міноборони за участі представників різних конфесій та експертів.

Учасники РадиМетодичні рекомендації покликані сприяти посиленню взаємодії органів військового управління з церквами (релігійними організаціями) щодо задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України, роз’яснення порядку такої взаємодії, приведення цієї діяльності в систему.

Проект документу містить наступні розділи:
1. Ознайомлення з нормативно-правовою базою у сфері забезпечення прав військовослужбовців на свободу совісті та віросповідання;
2. Аналіз релігійної ситуації у військовій частині;
3. Планування співробітництва та налагодження взаємодії з церквами (релігійними організаціями);
4. Організація задоволення релігійних потреб військовослужбовців;
5. Організація проведення заходів духовного виховання військовослужбовців;
6. Порядок створення та використання культових релігійних споруд;
7. Аналіз військово-релігійного співробітництва.

Додатком до Методичних рекомендацій пропонується формуляр бліц-анкети та типова тематика бесід з духовного виховання військовослужбовців.

Крім цього, Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони вирішила протягом найближчого часу розробити Моральний кодекс військового священика (капелана).

У засіданні Ради взяли участь уповноважені представники Римо-католицької церкви в Україні, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом), Української греко-католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн – баптистів, а також експерт Інституту релігійної свободи Максим Васін.

З боку Міністерства оборони України в обговоренні взяли участь начальник Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Олександр Щербінін та старший офіцер Відділу полковник Руслан Коханчук.

Радимо почитати

  • Бессмертный квартет +

    Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Детальніше
  • Дилеммы в бою +

    В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Детальніше
  • Последние встречи перед лицом смерти +

    В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Детальніше
  • 1