Рада при Міноборони опрацьовує законопроект про військове капеланство

Представники церков і релігійних організацій обговорили перспективи вдосконалення законодавства України в сфері військового капеланства.

 

 

 

Про це йшла мова під час засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України 21 січня 2016 року у Центральному будинку офіцерів у Києві, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Приводом для цього став розроблений Радою національної безпеки і оборони України законопроект з питань служби військового духовенства (капеланської) служби у Збройних Силах України.

У зв’язку з цим Рада у справах душпастирської опіки вирішила створити окрему робочу групу з доопрацювання цього документу. Представники конфесій вважають, зокрема, що військове капеланство має поширюватися не тільки на військо, але в тому числі на Національну Гвардію та Державну прикордонну службу України. Також залишається відкритим питання капеланського служіння в правоохоронних органах.

Полковник Руслан Коханчук, старший офіцер Відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв`язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міноборони України, повідомив про успіхи та складнощі на шляху до впровадження в Збройних Силах Україні капеланської служби. За його словами, вже затверджено тарифи для посад священиків-капеланів та триває процес створення профільного управління у складі Міністерства.

Свої пропозиції з цього питання висловили запрошені на засідання фахівці: співробітник Секретаріату Кабінету Міністрів Юрій Решетніков та виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Також учасники засідання постатейно розглянули проект типової угоди між Міністерством оборони України та церквою (релігійною організацією) про співпрацю у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України та у справах служби військового духовенства (капеланства).

На підставі відповідних угод з церквами та релігійними організаціями, які входять до складу Ради у справах душпастирської опіки, Міністерством будуть укладатися трудові контракти з майбутніми штатними військовими священиками (капеланами).

Особливу увагу було приділено проблемам військового капеланства в районах проведення АТО, а також висунуто пропозиції щодо плану діяльності Ради на 2016 рік.

Засідання завершилось вирішенням внутрішніх питань організації роботи Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони. Її головою на наступний річний період переобрали єпископа УАПЦ Володимира (Черпака) та секретарем – священика УГКЦ Любомира Яворського.

Матеріал взято із сайту Інституту редігійної свободи

Советуем почитать

  • Бессмертный квартет +

    Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Подробнее
  • Дилеммы в бою +

    В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Подробнее
  • Последние встречи перед лицом смерти +

    В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Подробнее
  • 1