Особливі люди для особливого служіння

15З нагоди завершення навчання військових капеланів у Київській богословській семінарії відбулася урочиста подія.

Дійство проходило 29 січня 2016 року.

Вперше у Союзі ЄХБ 26 служителів (пастори і диякона) отримали статус «пастор-капелан» для служіння серед військовослужбовців в особливих умовах. Тепер вони мають повноваження звершувати усі священодії серед військових. Ще 5 членів церков ЄХБ, які також проходили це навчання отримали статус «Помічник капелана».

7

Історія кожного присутнього тут капелана – неповторна і вражаюча, адже це історія Божого керівництва і захисту.

Навчання капеланів було насиченим і інтенсивним за своєю програмою і проходило на базі Київської богословської семінарії. П’ятиденне навчання включало в себе заняття з тактичної медицини, спеціальної військово-капеланської підготовки, де братів знайомили з основами капеланської діяльності серед військовослужбовців, з певними моментами психологічної підготовки. Також вони були ознайомлені з основами біблійного консультування в умовах бойових дій. Усі викладачі – майстри свого профілю, серед них медик Євген П’янков, керівник курсу капеланського навчання в КБС Валентин Кореневич, полковники Руслан Коханчук, Сергій Грилюк та інші.

Вручення посвідчень, грамот та відзнак від Генерального штабу проходило в особливій атмосфері братерської любові і прийняття, де кожен радів успіху іншого.

Голова союзу ЄХБ Валерій Антонюк наголосив про відповідальність євангельських церков, які мають мати потужний і позитивний вплив на духовне формування і клімат серед військових. Він зауважив: «Бог дає сьогодні нашому поколінню особливу можливість служити Йому та своїй країні, і це нова сторінка в нашій історії. І нині особливо цінними є ті люди, які допоможуть українським військовим познайомитися з живим і всемогутнім Богом. Ви є першою групою капеланів, які стали служити у складних і невизначених умовах. Я маю для вас біблійне побажання. Цим побажанням є слова з Біблії. Слова, з якими в свій час звернувся Бог до Ісуса Навина, єврейського полководця: «Будь сильний та відважний! Не бійся й не лякайся, бо з тобою Господь, Бог твій, у всьому, де ти будеш ходити».

5

Як зазначив старший капелан Союзу ЄХБ Василь Хіміч, у складі тих братів, які служать у зоні бойових дій є ті, хто проходив строкову службу; є кадрові офіцери в минулому, а тепер перебувають у запасі, а також є і ті, хто взагалі ніколи не служив. Тому й виникла необхідність у поглибленому специфічному інструктажі, а також у більш глибокому розумінні ритму життя та специфіки служби військовослужбовців.

2

«Ваші слова впливові, бо ви знаєте Бога, − наголосив Брюс Кіттлесон, який представляю міжнародну гуманітарну організацію «Оливкова гілка» (США). −  Господь керує і направляє. Він дає саме ті слова, які ви маєте говорити. Тому у вас є слова зцілення і миру. Але до того, як сказати бодай якесь слово, треба вислухати людину».
Відкривати свої сердечні переживання та прохання у молитві перед Богом, у всьому довірятись Йому, побажав капеланам Михайло Андрашко,  відповідальний в Союзі за співпрацю з Міністерством оборони України.

На завершення Валерій Антонюк і Михайло Андрашко здійснили над братами молитву посвячення і благословення на виконання ними місії в якості пастора-капелана і, відповідно, помічника капелана. В молитві священнослужителі просили у Бога великої мудрості та мужнього люблячого серця для кожного з них. Адже капелани мають представляти Бога військовослужбовцям як зрілі, відповідальні і дисципліновані служителі. Вони мають особисто глибоко знати Бога і бути посвячені тій справі, яку звершують.

10

Після урочистої частини деякі з капеланів поділилися своїми враженнями про навчання:

Роман Басанський з м. Верховцево Дніпропетровської області. Досвід – служба в Національній Гвардії України, 6 місяців:  
"Це було дуже важливе навчання. Нам дали усю необхідну для капелана нормативно-правову базу, ознайомили з відповідними положеннями, наказами. Я повинен чітко знати, що мені можна робити, а що ні. Опитне, Маріуполь, Широкине, Піски – це основні місця, де мені довелося побувати. Раніше служив в батальйоні «Дніпро -1» зі зброєю в руках, а потім, коли дізнався про капеланське служіння, вирішив перекваліфікуватися, звільнитися й займатися цим служінням."

Анатолій Кушнірчук з м. Буча Київської області. Досвід – 21 місяць співпраці з батальйоном «Київська Русь»:
"Напевне, перше і найголовніше − це те, що зібрали всіх капеланів разом. Їх не так багато, але зібрати важко. Друге – те, що Міністерство оборони України зацікавлене надати своїх представників в допомогу нам у навчанні. Адже кожен капелан має знати як працювати з військовими в бойовій обстановці. І трете − нам видали свідоцтва, які одночасно завірені Союзом ЄХБ і Міністерством оборони. Тому це ще один крок назустріч до повного визнання військового священства в армії. Військовий капелан має особливу місію. Він представляє Церкву Христову військовим серед хаосу безбожжя − серед війни, адже де є проблема, там має бути і церква."

Ольга Соловйова,

прес-служба ВСЦ ЄХБ

Советуем почитать

  • Бессмертный квартет +

    Ранним утром 3 февраля 1943 года американские моряки с транспортного судна «Дорчестер», дрожа от холода, наблюдали, как их корабль медленно погружается в бездонную пучину Северной Атлантики. Всматриваясь в темноту, изредка прорезаемую вспышками сигнальных ракет, они силились рассмотреть силуэты четырех человек, которые остались стоять на палубе, взявшись за руки. Подробнее
  • Дилеммы в бою +

    В жизни каждого христианина рано или поздно наступает момент, когда он встает перед сложным выбором, как ему поступить в сложившихся обстоятельствах. В таких случаях верующему человеку необходимо принять то единственно правильное решение, которое не идет вразрез с учением Христа. Подробнее
  • Последние встречи перед лицом смерти +

    В августе 1943 года я поступил на действительную службу. После того, как прошел курс обязательной военной подготовки, я был направлен на работу в крупный госпиталь. С марта 1944 года на протяжении 14 месяцев мы заботились о лечении раненых и больных. В июне 1945 мы переправились через Ла-Манш во Францию и 15 июля прибыли в Германию. Подробнее
  • 1